
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 120 V |
| Transition Frequency | 100 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 mV |
| Max Breakdown Voltage | 120 V |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -120 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| hFE Min | 200 |
| Max Cutoff Collector Current | 15 nA |
| Transistor Type | PNP |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
