

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 200 MHz |
| Continuous Collector Current | -500 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 250 mV |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 200 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -100 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| hFE Min | 25 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 695
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09149
Ext.Price$0.09149
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09149 | $0.09149 |
| 10 | $0.08191 | $0.81910 |
| 50 | $0.07334 | $3.66700 |
| 100 | $0.06523 | $6.52300 |
| 500 | $0.05801 | $29.00500 |
| 1000 | $0.05531 | $55.31000 |
| 3000 | $0.05273 | $158.19000 |
| 5000 | $0.05027 | $251.35000 |
