
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 300 V |
| Transition Frequency | 55 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 300 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -300 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
Stock: 1560
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35052
Ext.Price$0.35052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35052 | $0.35052 |
| 10 | $0.21373 | $2.13730 |
| 50 | $0.17521 | $8.76050 |
| 100 | $0.14363 | $14.36300 |
| 500 | $0.10430 | $52.15000 |
| 1000 | $0.09233 | $92.33000 |
| 3000 | $0.07575 | $227.25000 |
| 5000 | $0.06567 | $328.35000 |
| 10000 | $0.05694 | $569.40000 |
