
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Max Power Dissipation | 100 W |
| Power Dissipation | 100 W |
| Max Collector Current | 10 A |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -800 mV |
| Max Cutoff Collector Current | -5 µA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$1.01923
Ext.Price$1.01923
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.01923 | $1.01923 |
| 10 | $0.83645 | $8.36450 |
| 25 | $0.69379 | $17.34475 |
| 50 | $0.65026 | $32.51300 |
| 100 | $0.60945 | $60.94500 |
| 300 | $0.58181 | $174.54300 |
| 500 | $0.55542 | $277.71000 |
| 1000 | $0.52690 | $526.90000 |
