
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | -3 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -30 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -7 V |
| Max Cutoff Collector Current | -1 µA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 745
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10742
Ext.Price$0.10742
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10742 | $0.10742 |
| 10 | $0.09613 | $0.96130 |
| 50 | $0.08602 | $4.30100 |
| 100 | $0.07642 | $7.64200 |
| 500 | $0.06790 | $33.95000 |
| 1000 | $0.06272 | $62.72000 |
| 3000 | $0.05793 | $173.79000 |
| 5000 | $0.05351 | $267.55000 |
