

| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | |
| Max Collector Current | -3 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1 W |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -30 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -40 V |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Max Cutoff Collector Current | -1 µA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -500 mV |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 389
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11184
Ext.Price$0.11184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11184 | $0.11184 |
| 10 | $0.10115 | $1.01150 |
| 50 | $0.09149 | $4.57450 |
| 100 | $0.08427 | $8.42700 |
| 500 | $0.07762 | $38.81000 |
| 1000 | $0.07150 | $71.50000 |
| 3000 | $0.06586 | $197.58000 |
| 5000 | $0.06066 | $303.30000 |
