


| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -100 V |
| Max Collector Current | -700 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -100 V |
| Power Dissipation | 2 W |
| Gain Bandwidth Product | 75 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | -100 nA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -400 mV |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07142
Ext.Price$0.07142
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07142 | $0.07142 |
| 10 | $0.03571 | $0.35710 |
| 50 | $0.03168 | $1.58400 |
| 100 | $0.02811 | $2.81100 |
| 500 | $0.02494 | $12.47000 |
| 1000 | $0.02212 | $22.12000 |
| 3000 | $0.02051 | $61.53000 |
| 5000 | $0.01902 | $95.10000 |
| 10000 | $0.01764 | $176.40000 |
