

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 56392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01948
Ext.Price$0.01948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01948 | $0.01948 |
| 10 | $0.00974 | $0.09740 |
| 50 | $0.00749 | $0.37450 |
| 100 | $0.00671 | $0.67100 |
| 500 | $0.00601 | $3.00500 |
| 1000 | $0.00569 | $5.69000 |
| 3000 | $0.00539 | $16.17000 |
| 5000 | $0.00502 | $25.10000 |
| 10000 | $0.00468 | $46.80000 |
| 30000 | $0.00436 | $130.80000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
