

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 50 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1063
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06932
Ext.Price$0.06932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06932 | $0.06932 |
| 10 | $0.03466 | $0.34660 |
| 50 | $0.03188 | $1.59400 |
| 100 | $0.02932 | $2.93200 |
| 500 | $0.02697 | $13.48500 |
| 1000 | $0.02481 | $24.81000 |
| 3000 | $0.02282 | $68.46000 |
| 5000 | $0.02099 | $104.95000 |
| 10000 | $0.01931 | $193.10000 |
