


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 120 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 120 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 621
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13210
Ext.Price$0.13210
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13210 | $0.13210 |
| 10 | $0.11632 | $1.16320 |
| 50 | $0.10243 | $5.12150 |
| 100 | $0.09215 | $9.21500 |
| 500 | $0.08290 | $41.45000 |
| 1000 | $0.07459 | $74.59000 |
| 3000 | $0.06898 | $206.94000 |
| 5000 | $0.06380 | $319.00000 |
