
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | 2 A |
| Transition Frequency | 120 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
Stock: 649
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13786
Ext.Price$0.13786
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13786 | $0.13786 |
| 10 | $0.12331 | $1.23310 |
| 50 | $0.11030 | $5.51500 |
| 100 | $0.09656 | $9.65600 |
| 500 | $0.08453 | $42.26500 |
| 1000 | $0.07401 | $74.01000 |
| 3000 | $0.06781 | $203.43000 |
| 5000 | $0.06213 | $310.65000 |
