

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 100 nA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 30 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 100 mV |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 30 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 42 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 25 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 9559
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.13166 | $1.31660 |
| 50 | $0.10471 | $5.23550 |
| 100 | $0.08327 | $8.32700 |
| 500 | $0.06130 | $30.65000 |
| 1000 | $0.05318 | $53.18000 |
| 3000 | $0.04189 | $125.67000 |
| 5000 | $0.03655 | $182.75000 |
| 10000 | $0.03189 | $318.90000 |
