


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.2 W |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 3 V |
| Max Cutoff Collector Current | 1 µA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 411
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12384
Ext.Price$0.12384
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12384 | $0.12384 |
| 10 | $0.11012 | $1.10120 |
| 50 | $0.09792 | $4.89600 |
| 100 | $0.09001 | $9.00100 |
| 500 | $0.08274 | $41.37000 |
| 1000 | $0.07605 | $76.05000 |
| 3000 | $0.07024 | $210.72000 |
| 5000 | $0.06488 | $324.40000 |
