


| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 3 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20 V |
| Power Dissipation | 1.2 W |
| Gain Bandwidth Product | 6.5 GHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Packaging | Reel |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07824
Ext.Price$0.07824
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07824 | $0.07824 |
| 10 | $0.07025 | $0.70250 |
| 50 | $0.06307 | $3.15350 |
| 100 | $0.05616 | $5.61600 |
| 500 | $0.05000 | $25.00000 |
| 1000 | $0.04452 | $44.52000 |
| 3000 | $0.04114 | $123.42000 |
| 5000 | $0.03802 | $190.10000 |
