

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Contact Plating | Tin, Silver |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 80 MHz |
| Continuous Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 100 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 70 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 976
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07354
Ext.Price$0.07354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07354 | $0.07354 |
| 10 | $0.03677 | $0.36770 |
| 50 | $0.03265 | $1.63250 |
| 100 | $0.02900 | $2.90000 |
| 500 | $0.02647 | $13.23500 |
| 1000 | $0.02416 | $24.16000 |
| 3000 | $0.02205 | $66.15000 |
| 5000 | $0.01833 | $91.65000 |
