

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Contact Plating | Tin, Silver |
| Frequency | 30 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Max Collector Current | 300 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 30 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 30 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 42 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 25 V |
| hFE Min | 200 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 19539
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23169
Ext.Price$0.23169
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23169 | $0.23169 |
| 10 | $0.14277 | $1.42770 |
| 50 | $0.11321 | $5.66050 |
| 100 | $0.08977 | $8.97700 |
| 500 | $0.06694 | $33.47000 |
| 1000 | $0.05942 | $59.42000 |
| 3000 | $0.05754 | $172.62000 |
| 5000 | $0.04985 | $249.25000 |
| 10000 | $0.04318 | $431.80000 |
