

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 80 MHz |
| Element Configuration | Dual |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 250 mV |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 50 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 200 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 4034
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.12140 | $1.21400 |
| 50 | $0.09627 | $4.81350 |
| 100 | $0.07634 | $7.63400 |
| 500 | $0.05634 | $28.17000 |
| 1000 | $0.05010 | $50.10000 |
| 3000 | $0.04001 | $120.03000 |
| 5000 | $0.03565 | $178.25000 |
