
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 100 W |
| Max Collector Current | 10 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 140 V |
| Transition Frequency | 30 MHz |
Stock: 631
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08566
Ext.Price$1.08566
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08566 | $1.08566 |
| 10 | $0.90576 | $9.05760 |
| 25 | $0.72125 | $18.03125 |
| 50 | $0.66642 | $33.32100 |
| 100 | $0.61576 | $61.57600 |
| 300 | $0.59000 | $177.00000 |
| 500 | $0.56532 | $282.66000 |
| 1000 | $0.54398 | $543.98000 |
