

| Parameter | Value |
|---|---|
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 750 mV |
| Max Collector Current | 3 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 950 V |
| Power Dissipation | 20 W |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Transistor Type | NPN |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 µA |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27206
Ext.Price$0.27206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27206 | $0.27206 |
| 10 | $0.24386 | $2.43860 |
| 50 | $0.21859 | $10.92950 |
| 100 | $0.20269 | $20.26900 |
| 500 | $0.18795 | $93.97500 |
| 1000 | $0.17428 | $174.28000 |
| 3000 | $0.16160 | $484.80000 |
| 5000 | $0.14984 | $749.20000 |
