

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.2 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Contact Plating | Tin, Silver |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 60 MHz |
| Continuous Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 60 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 150 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 120 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 2762
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10348
Ext.Price$0.10348
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10348 | $0.10348 |
| 10 | $0.05174 | $0.51740 |
| 50 | $0.04651 | $2.32550 |
| 100 | $0.04181 | $4.18100 |
| 500 | $0.03697 | $18.48500 |
| 1000 | $0.03269 | $32.69000 |
| 3000 | $0.03126 | $93.78000 |
| 5000 | $0.02989 | $149.45000 |
