


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 10 W |
| Max Collector Current | 3 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Gain Bandwidth Product | 90 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 1 µA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 575
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12134
Ext.Price$0.12134
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12134 | $0.12134 |
| 10 | $0.06067 | $0.60670 |
| 50 | $0.05484 | $2.74200 |
| 100 | $0.04957 | $4.95700 |
| 500 | $0.04108 | $20.54000 |
| 1000 | $0.03405 | $34.05000 |
| 3000 | $0.03242 | $97.26000 |
| 5000 | $0.03087 | $154.35000 |
| 10000 | $0.02911 | $291.10000 |
