

| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Input capacitance | 5.5 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 50 mA |
| Rds On Max | 40 Ω |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Drain to Source Resistance | 20 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -10 V, 10 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.5 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
