

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 1 kHz |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Input capacitance | 13 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 6.5 mA |
| Element Configuration | Single |
| Noise Figure | 1 dB |
| Test Current | 500 µA |
| Test Voltage | 10 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -1.5 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 2583
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12893
Ext.Price$0.12893
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12893 | $0.12893 |
| 10 | $0.11400 | $1.14000 |
| 50 | $0.10080 | $5.04000 |
| 100 | $0.08811 | $8.81100 |
| 500 | $0.07702 | $38.51000 |
| 1000 | $0.07377 | $73.77000 |
| 3000 | $0.07066 | $211.98000 |
| 5000 | $0.06635 | $331.75000 |
