

| Parameter | Value |
|---|---|
| Gate to Source Threshold Voltage | 4 V |
| Continuous Drain Current (ID) | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 4 V |
| Power Dissipation | 350 mW |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 3436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04070
Ext.Price$0.04070
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04070 | $0.04070 |
| 10 | $0.02035 | $0.20350 |
| 50 | $0.01799 | $0.89950 |
| 100 | $0.01590 | $1.59000 |
| 500 | $0.01405 | $7.02500 |
| 1000 | $0.01242 | $12.42000 |
| 3000 | $0.01098 | $32.94000 |
| 5000 | $0.00995 | $49.75000 |
| 10000 | $0.00902 | $90.20000 |
