
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.6 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 520 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 1 A |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Power Dissipation | 3 W |
| Number of Channels | 1 |
| Continuous Drain Current (ID) | 1 A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Element Configuration | Single |
| Gain | 14.9 dB |
| Output Power | 630 mW |
| Test Current | 50 mA |
| Test Voltage | 9.6 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 25 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Max Output Power | 630 mW |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.9 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
