
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.6 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 75 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 500 mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 500 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Element Configuration | Single |
| Rise Time | 11 ns |
| Drain to Source Resistance | 18 Ω |
| Nominal Vgs | 4 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 30 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
