| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 12 V |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 470 MHz |
| Current Rating | 3 A |
| Max Power Dissipation | 20 W |
| Power Dissipation | 20 W |
| Number of Channels | 1 |
| Continuous Drain Current (ID) | 3 A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gain | 11.5 dB |
| Test Current | 250 mA |
| Test Voltage | 6 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 3 V |
Stock: 281
Distributors
pcbx
Unit Price$2.99140
Ext.Price$2.99140
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.99140 | $2.99140 |
| 10 | $2.39723 | $23.97230 |
| 25 | $2.23389 | $55.84725 |
| 50 | $2.08168 | $104.08400 |
| 100 | $1.93983 | $193.98300 |
| 300 | $1.82713 | $548.13900 |
| 500 | $1.72097 | $860.48500 |
| 1000 | $1.47048 | $1470.48000 |
