$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 390 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 450 V |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Diameter | 35 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 35 mm |
Stock: 8
Distributors
pcbx
Unit Price$3.35155
Ext.Price$3.35155
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.35155 | $3.35155 |
| 10 | $3.28493 | $32.84930 |
| 25 | $3.07083 | $76.77075 |
| 50 | $2.87069 | $143.53450 |
