31TC5A250V
Manufacturer:
Hongda
Mfr.Part #:
31TC5A250V
Datasheet:
Description:
Fuses Through Hole Time-Lag Fuse 5 A Voltage Rating (AC):250 V
ParameterValue
RoHSCompliant
Size11.00 mm x 4.00 mm x 4.00 mm
TypeTime-Lag Fuse
Max Operating Temperature125 °C
Current Rating5 A
Voltage Rating (AC)250 V
ColorGray
PackagingBulk
Min Operating Temperature-55 °C