

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Drive Level | 200 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 698
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11078
Ext.Price$0.11078
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11078 | $0.11078 |
| 10 | $0.09865 | $0.98650 |
| 50 | $0.08784 | $4.39200 |
| 100 | $0.07756 | $7.75600 |
| 500 | $0.06848 | $34.24000 |
| 1000 | $0.06523 | $65.23000 |
| 3000 | $0.06213 | $186.39000 |
| 5000 | $0.05973 | $298.65000 |
| 10000 | $0.05743 | $574.30000 |
