

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Drive Level | 200 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 881
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27504
Ext.Price$0.27504
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27504 | $0.27504 |
| 10 | $0.24740 | $2.47400 |
| 50 | $0.22253 | $11.12650 |
| 100 | $0.19667 | $19.66700 |
| 500 | $0.17382 | $86.91000 |
| 1000 | $0.16545 | $165.45000 |
| 3000 | $0.15749 | $472.47000 |
| 5000 | $0.14984 | $749.20000 |
