

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 75 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Cool White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5700 K |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10156
Ext.Price$0.10156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10156 | $0.10156 |
| 10 | $0.05078 | $0.50780 |
| 50 | $0.04581 | $2.29050 |
| 100 | $0.04132 | $4.13200 |
| 500 | $0.03799 | $18.99500 |
| 1000 | $0.03493 | $34.93000 |
| 3000 | $0.03212 | $96.36000 |
| 5000 | $0.02953 | $147.65000 |
| 10000 | $0.02715 | $271.50000 |
