

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 75 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.6 V |
| Illumination Color | Cool White |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 5700 K |
Stock: 4221
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08890
Ext.Price$0.08890
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08890 | $0.08890 |
| 10 | $0.04445 | $0.44450 |
| 50 | $0.03978 | $1.98900 |
| 100 | $0.03560 | $3.56000 |
| 500 | $0.03277 | $16.38500 |
| 1000 | $0.03016 | $30.16000 |
| 3000 | $0.02776 | $83.28000 |
| 5000 | $0.02555 | $127.75000 |
| 10000 | $0.02352 | $235.20000 |
