

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Super Sunset Orange |
| Lens Style | Clear, Rectangular, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 615 nm |
Stock: 9103
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07315
Ext.Price$0.07315
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07315 | $0.07315 |
| 10 | $0.06491 | $0.64910 |
| 50 | $0.05760 | $2.88000 |
| 100 | $0.05286 | $5.28600 |
| 500 | $0.04851 | $24.25500 |
| 1000 | $0.04452 | $44.52000 |
| 3000 | $0.04104 | $123.12000 |
| 5000 | $0.03783 | $189.15000 |
