| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 22 |
| Connector Type | Plug Housing |
| Gender | Pin (Male) |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 2232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40694
Ext.Price$0.40694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40694 | $0.40694 |
| 10 | $0.40353 | $4.03530 |
