| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 80 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.45 V |
| Illumination Color | Cold White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10550
Ext.Price$0.10550
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10550 | $0.10550 |
| 10 | $0.09435 | $0.94350 |
| 50 | $0.08438 | $4.21900 |
| 100 | $0.07499 | $7.49900 |
| 500 | $0.06664 | $33.32000 |
| 1000 | $0.06197 | $61.97000 |
| 3000 | $0.05762 | $172.86000 |
