

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.9 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 167
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12422
Ext.Price$0.12422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12422 | $0.12422 |
| 10 | $0.06211 | $0.62110 |
| 50 | $0.05629 | $2.81450 |
| 100 | $0.05102 | $5.10200 |
| 500 | $0.04640 | $23.20000 |
| 1000 | $0.04220 | $42.20000 |
| 3000 | $0.03838 | $115.14000 |
| 5000 | $0.03491 | $174.55000 |
| 10000 | $0.03175 | $317.50000 |
