| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 3 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored |
| Lens Color | Yellowish |
Stock: 8145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08140
Ext.Price$0.08140
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08140 | $0.08140 |
| 10 | $0.04070 | $0.40700 |
| 50 | $0.03832 | $1.91600 |
| 100 | $0.03608 | $3.60800 |
| 500 | $0.03394 | $16.97000 |
| 1000 | $0.03192 | $31.92000 |
| 3000 | $0.03002 | $90.06000 |
| 5000 | $0.02824 | $141.20000 |
| 10000 | $0.02656 | $265.60000 |
