

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Frequency | 16 MHz |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Operating Mode | Fundamental |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Drive Level | 100 µW |
Stock: 1511
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10723
Ext.Price$0.10723
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10723 | $0.10723 |
| 10 | $0.09604 | $0.96040 |
| 50 | $0.08602 | $4.30100 |
| 100 | $0.07659 | $7.65900 |
| 500 | $0.06819 | $34.09500 |
| 1000 | $0.06279 | $62.79000 |
| 3000 | $0.05782 | $173.46000 |
