

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 48 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Drive Level | 100 µW |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Packaging | Tray |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
Stock: 1230
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09101
Ext.Price$0.09101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09101 | $0.09101 |
| 10 | $0.07981 | $0.79810 |
| 50 | $0.06998 | $3.49900 |
| 100 | $0.06038 | $6.03800 |
| 500 | $0.05209 | $26.04500 |
