

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 3.579545 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Drive Level | 100 µW |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08381
Ext.Price$0.08381
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08381 | $0.08381 |
| 10 | $0.07478 | $0.74780 |
| 50 | $0.06672 | $3.33600 |
| 100 | $0.05912 | $5.91200 |
| 500 | $0.05238 | $26.19000 |
| 1000 | $0.04982 | $49.82000 |
| 3000 | $0.04739 | $142.17000 |
| 5000 | $0.04508 | $225.40000 |
