5.0SMDJ22CA
Manufacturer:
DOWO
Mfr.Part #:
5.0SMDJ22CA
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:22 V Breakdown Voltage:24.4 V Clamping Voltage:35.5 V Peak Pulse Power:5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingTube
RoHSCompliant
PolarityBidirectional
Working Voltage22 V
Peak Pulse Current140.8 A
Breakdown Voltage24.4 V
Clamping Voltage35.5 V
Peak Pulse Power5 kW