| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 150 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 3000 K |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04820
Ext.Price$0.04820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04820 | $0.04820 |
| 10 | $0.02410 | $0.24100 |
| 50 | $0.02173 | $1.08650 |
| 100 | $0.01959 | $1.95900 |
| 500 | $0.01766 | $8.83000 |
| 1000 | $0.01592 | $15.92000 |
| 3000 | $0.01435 | $43.05000 |
| 5000 | $0.01294 | $64.70000 |
| 10000 | $0.01166 | $116.60000 |
