

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 150 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Neutral White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4000 K |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07276
Ext.Price$0.07276
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07276 | $0.07276 |
| 10 | $0.03638 | $0.36380 |
| 50 | $0.03265 | $1.63250 |
| 100 | $0.02930 | $2.93000 |
| 500 | $0.02629 | $13.14500 |
| 1000 | $0.02359 | $23.59000 |
| 3000 | $0.02117 | $63.51000 |
| 5000 | $0.01900 | $95.00000 |
| 10000 | $0.01705 | $170.50000 |
