522-6.3A/250V
Manufacturer:
Better
Mfr.Part #:
522-6.3A/250V
Datasheet:
Description:
Fuses Through Hole Fuse 6.3 A Voltage Rating (AC):250 V Voltage Rating (DC):250 V
ParameterValue
Voltage Rating (DC)250 V
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Voltage Rating (AC)250 V
PackagingBag
RoHSCompliant
TypeFuse
Current Rating6.3 A
ColorClear, Silver
Size5.20 mm x 20.00 mm