
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 1.75 V to 2.35 V |
| Illumination Color | Brilliant Yellow Green |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 567.5 nm to 575.5 nm |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31786
Ext.Price$0.31786
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31786 | $0.31786 |
| 10 | $0.28058 | $2.80580 |
| 50 | $0.24768 | $12.38400 |
| 100 | $0.21230 | $21.23000 |
| 500 | $0.18197 | $90.98500 |
| 1000 | $0.17309 | $173.09000 |
| 3000 | $0.16464 | $493.92000 |
| 5000 | $0.15660 | $783.00000 |
