
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 10 V |
| Peak Pulse Current | 114 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 44.2 V |
| Clamping Voltage | 58.1 V |
| Peak Pulse Power | 6.6 kW |
| Voltage ESD Contact | ±8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±15 kV |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75754
Ext.Price$0.75754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75754 | $0.75754 |
| 10 | $0.74016 | $7.40160 |
| 25 | $0.73539 | $18.38475 |
| 50 | $0.73066 | $36.53300 |
| 100 | $0.72595 | $72.59500 |
