| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 240 mA |
| Forward Voltage | 3 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Cold White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30019
Ext.Price$0.30019
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30019 | $0.30019 |
| 10 | $0.24067 | $2.40670 |
| 50 | $0.21116 | $10.55800 |
| 100 | $0.18527 | $18.52700 |
| 500 | $0.17101 | $85.50500 |
| 1000 | $0.14375 | $143.75000 |
