| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 180 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.3 V |
| Illumination Color | Cool White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6500 K |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09830
Ext.Price$0.09830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09830 | $0.09830 |
| 10 | $0.08861 | $0.88610 |
| 50 | $0.07987 | $3.99350 |
| 100 | $0.07178 | $7.17800 |
| 500 | $0.06451 | $32.25500 |
| 1000 | $0.06045 | $60.45000 |
| 3000 | $0.05664 | $169.92000 |
