| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.1 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Colored, Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09302
Ext.Price$0.09302
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09302 | $0.09302 |
| 10 | $0.08244 | $0.82440 |
| 50 | $0.07306 | $3.65300 |
| 100 | $0.06406 | $6.40600 |
| 500 | $0.05616 | $28.08000 |
| 1000 | $0.05334 | $53.34000 |
| 3000 | $0.05067 | $152.01000 |
| 5000 | $0.04763 | $238.15000 |
